עולם ההיפ הופ ישראל

אייס קיוב – "הקייסר האחרון"

1,320

        "הקיסר האחרון"

 

לאחר לכתם של נפילים ואגדות בעולם ההיפ הופ של הגאנגסטה ראפ – אייס קיוב נשאר הנצר האחרון של אותו דור כוכבים אשר הוביל את אותו היפ הופ בתחילת שנות ה90. יש הטוענים שזו הנחה שגויה שכן יש את סנופ דוג, ד"ר דרה, דה גיים, 50 סנט, נאס, ג'י זי וכו'…טענה זו נכונה אולם במקצת, שכן חלק מאותם הראפרים שהוזכרו פנו לכיוונים אחרים במוזיקה.

עוד מעולם ההיפ הופ 

סנופ פנה לרגאיי, 50 ודה גיים לקולנוע ולמסחר, ד"ר דרי וג'י זי לעסקים, נאס אולי עדיין דבק באותה המסורת הייחודית אך הוא לא אותו אמן שהיה באותם שנים. שלא יהיו אי הבנות, עדיין קיים גאגנסטה ראפ אמיתי בתעשייה, אך אייס קיוב הוא אחד הגאנגסטה ראפרים הטהורים והקסומים שרווחו פה אי פעם. מדובר על אמן אשר לא מתבייש במה שהוא, ומאיין הוא הגיע, הוא מציג את עצמו לעולם בדיוק באותה הדרך שהוא התנהג בשכונה בלי להתייפייף. מה שיפה בכל הדבר הזה, שהבחור מוציא אלבום חדש, שהדורות הצעירים יכירו אותו והמבוגרים יותר ישמעו סיפוניה אשר נעלמה להרבה זמן מעולם ההיפ הופ, ואייס מחזיר אותה.

 

אייס קיוב הוא מותג בפני עצמו, מותג אשר לא ניתן להתחקות אחריו, הוא חקוק בהיסטוריה של הגאנגסטה ראפ הרבה לפני שדיברו על גאגסטה ראפ בכלל. אייס היה השני לאיזי בחשיבותו לאותה קבוצה מיתולוגית העונה לשם "אן דאבליו איי" כאשר הוא היה המוח מאחורי אותם המילים אשר זעזעו את כל אמריקה. בנוסף להיותו ראפר משפיע, מוחו הקודח לא נתן לו מנוח ושמו נחקק גם על אולמות הקולנוע הנוצצים של הוליווד כאשר הוא מפיק ומביים סרטים שהפכו לקלאסיקה כגון "יום שישי", סרטים אשר נצרבו בתודעתו של כל אמריקאי בפרט ובעולם בכלל.

 

הבחור אשר נולד בתחילת שנות ה70  וגדל באחת משכונות המצוקה הקשות ביותר בלוס אנג'לס קליפורניה סאות' סנטראל, אחראי ללא פחות מ14 אלבומים, ללא פחות תריסר סינגלים, ואינספור רימיקסים. כאמור גם במספר סרטים כבדים, מרגשים ומצחיקים. עוד בתחילת דרכו היה ניתן לראות בראיונותיו בתקשורת את החבל הדק אשר התהלך בו קיוב, כאשר היה יורה את האשמתיו אל השלטון הגזעני והמזניח של אמריקה כלפי האוכלוסייה השחורה.
אייס שייך לקטגוריה של אותם ראפרים אשר היה אכפת להם באמת ממה שהולך בעולם ובשכונה, כמעט ולא היה ניתן להתעלם מהתוכן של שיריו והדליבריי האגרסיבי ,יש האומרים אלים, שבו הציג אותם. אך הייחודיות  האמתית של קיוב הייתה בעיקר היכולת שלו לפנות למערכת העצבים ולרופף אותם (סוג של ראפ רוקנרול) ובכך לגרום לקהל לעמוד על רגליו.

 

כיאה לכל אדם שחור מצליח באמריקה, הביקורות לסגנון הראפ ולתוכן שיריו לא איחרו לבוא, טענו שהוא מסית לאלימות, טענו שהוא אדם עצבני, גזען כלפי לבנים, משחית, וכו.. את תשובתו העוקצנית והמעליבה לכל אותם מבקרים הוא עונה בשירו המפורסם "גאגנסטה ראפ גרם לי לעשות זאת". אייס קיוב עדיין מפסיק לשתוק ולאחרונה הוציא אלבום חדש "Everythangs Corrupt", רק מלהסתכל על עטיפת האלבום, מובטח פה איכות יקרה מפז. 

 

 

האלבום החדש של אייס קיוב:

 

הצטרפו אלינו בשאר הרשתות החברתיות לעוד עדכונים 💯

אנחנו ברשת:

אתר – http://hiphopworldisrael.co.il

פייסבוק – https://goo.gl/q82DL9

אינסטגרם – https://goo.gl/d9P6sc

יוטיוב – https://goo.gl/hKqvPn.

==========================
סטייל – https://goo.gl/Y6fJCh