עולם ההיפ הופ ישראל

לאברון ג'יימס נגד מייקל ג'ורדן

459

דיון מהאן.בי.איי: מי הוא השחקן הגדול ביותר, מייקל ג'ורדן או לברון ג'יימס. "THE GOAT", מי הוא?

מבחינתי אפשר לראות את זה בשתי דרכים: האחת והיותר מקובלת היא ההישגים, ה"אקליידס", הדעה הרחבה היא שהסימנים הכי ברורים להיותך הטוב בכל הזמנים הם הישגים אישיים וקבוצתיים מרשימים.

עוד מעולם ההיפ הופ 

מייקל ג'ורדן ללא ספק החזיק בתואר מעל שני עשורים עם 6 זכיות באליפות האן.בי.אי , 6 זכיות בתואר ה "MVP" של סדרת הגמר, מקום 3 בנקודות בכל הזמנים, ממוצע קריירה בנקודות למשחק הכי גבוה בהיסטוריה 30.1 וכן הלאה, וזה עוד בלי להזכיר את ה"אייר ג'ורדן" ומה שהוא תרם לתרבות הנעליים בארה"ב ולמיליארדים שהתעשייה הזאת מגלגלת היום.

 המהלכים הטובים ביותר של מייקל ג'ורדן, טרק : Naughty by Nature – Hip Hop Hooray
 

מצד שני יש לנו את לברון ג'יימס עם 3 זכיות באליפות האן.בי.איי, 3 זכיות בתואר ה "MVP" של סדרת הגמר, 9 שנים ברציפות שהוא מגיע ל"פיינלס", סדרת הגמר, מקום 5 בנקודות בכל הזמנים והמונה עוד דופק (מעריכים שבסוף הקריירה הוא יעקוף את קרים עבדול ג'אבר ויחזיק במקום הראשון), שותף עסקי של "נייקי", בנה בית ספר לאחרונה בעיר הולדתו ועוד הרבה.

המהלכים הטובים ביותר של לאברון ג'יימס, טרק: Travis Scott – SICKO MODE ft. Drake

 

הדבר היחיד שבאמת עוצר את לברון ג'יימס מלחטוף את תואר ה"the goat", זה עניין ה 3-6 במשחקי הגמר. על אף הוכחת הדומיננטיות בהגעת 9 פעמים לגמר האן.בי.איי וגם לא תמיד עם אותה הקבוצה (הייתה לו ריצה של ארבע שנים עם מיאמי 2-2, לאחר מכן ריצה של ארבע שנים עם קליבלנד 1-3),אולי כי מצד שני יש את מייקל ג'ורדן עם רקורד של  6-0, כל גמר שג'ורדן הגיע אליו הוא ניצח, למרות שאולי מעדיפים לשכוח לו קצת את השנים שקדמו לתקופה הזו בהם נחשב לשחקן כדורסל  עילאי אך לא הצליח להגיע לשלבים המאוחרים בפלייאוף.

טבעות האליפות של מייקל ג'ורדן 

 

ואם כבר אנחנו מסתכלים על מספר האליפויות אז למה לא "ביל ראסל" 1956– 1969, 11 אליפויות באנ.בי.איי או כרים עבדול ג'אבר עם 6 אליפויות באן.בי.איי? כי חסר להם משהו.

המהלכים הטובים ביותר של קרים עבדול ג'אבר, טרק: Drake – Nice For What

 

מה שמוביל לדרך השנייה שבה יש להסתכל על כל נושא ה "the goat", מהות משחק, בכמה היבטים במשחק אתה שולט ופה הדעה הרחבה היא שזה לחלוטין לברון ג'יימס. נכון, מייקל ג'ורדן הוא המתנקש הכי טוב שהמשחק הזה ראה, אבל זה כל מה שהוא עושה ולכן עד שלא הוקמה קבוצה רצינית סביבו יחד עם כוכב משני כמו סקוטי פיפן הוא לא ראה משחק גמר אפילו. כאשר לברון בשנתו הרביעית הגיע לסדרת הגמר הראשונה שלו באן.בי.איי בלי כוכב משנה רק עם שחקני רוטיישן.

לאברון ג'יימס נגד מייקל ג'ורדן נתונים 

 

מעבר ליכולות הפיזיות המדהימות של לברון ג'יימס, 115 ק"ג, 2.03, רץ כמו גארד וגדול כמו סנטר, יש לו בנוסף אינטליגנציית משחק חסרת תקדים, הוא צופה מהלכי הגנה של היריבה מראש ויחד הם מאפשרים לו להיכנס ל"פיינט"(השטח הצבוע) כראות רוחו, להכניס סל או למסור, ולאחרונה הוא גם הוסיף את זריקת ה "3 נקודות" מטווחיי "סטף קארי".

צורת המשחק של לאברון ג'יימס

 

לברון בלתי ניתן לעצירה פשוטו כמשמעו, הוא אימת המאמנים, שים עליו שחקן אחד והוא יגיע לסל כל פעם, שלח עליו שני שחקנים והוא יבצע את המסירה הנכונה בכל פעם ואז גם נותר שחקן פנוי, השיטה של היריבות מול קליבלנד במזרח בפלייאוף האחרון הייתה לשאוף להוציא את הכדור מהידיים של לברון אל אחד מחבריו לקבוצה ולתת להם (חברי הקבוצה) לנסות לנצח אותם וכולנו יודעים איך זה הסתיים.

לסיכום אגיד לכם כך – אני חושב שכשחקן לברון ג'יימס יותר טוב ממייקל ג'ורדן אבל, נושא ה "goat" הוא עניין אחר, 3 זכיות באליפות האן.בי.איי מרגיש דל מדי ויש צורך לפחות בעוד אחת.

לברון ג'יימס עכשיו בשנתו ה-16 משחק במדי הלייקרס, עדיין משחק בצורה עילאית מוקף ברוקיז ואולדטיימרס, אם השנה הוא יביא תואר אליפות אני לא חושב שיהיה עוד ספק! מה אתם חושבים?

הצטרפו אלינו בשאר הרשתות החברתיות לעוד עדכונים 💯

אנחנו ברשת:

אתר – http://hiphopworldisrael.co.il

פייסבוק – https://goo.gl/q82DL9

אינסטגרם – https://goo.gl/d9P6sc

יוטיוב – https://goo.gl/hKqvPn.

==========================
סטייל – https://goo.gl/Y6fJCh