עולם ההיפ הופ ישראל

עדן דרסו: "רוצה לייצג תמיד" ראיון עם אשת השנה של עולם ההיפהופ !

401

עדן דרסו מסכמת שנה, מביטה לעבר האלבום הבא ומאזנת בין האגף והסצנה.

כראפרית שפועלת בסצנה פחות משנה, עדן דרסו כבר הספיקה לעבור די הרבה ראיונות. " פה זה הקפה הקבוע שאני עושה את הדברים האלה, האקוסטיקה די טובה" היא צוחקת שאנחנו מתיישבים. עדן היא כמו מדורה לעשי התקשורת, הפאסון שלה, הסיפור שלה, הסטייל שלה, ההשתתפות שלה בתכנית הטלוויזיה "ביטים", שם אותה באור הזרקורים מהיום הראשון. "יכול להיות שהשיט פשוט טוב" היא מסתלבטת עליי. "אבל נראה לי שזה בגלל כל החבילה, אני לא ממש חשבתי על זה. רק פתאום שמציעים לך דברים ואתה חושב למה הם רוצים אותי? אתה מבין שאתה טיפה גימיק, שאת חיילת בת 20 שבאה מהשכונה ואתיופית בנוסף עושה אותך קלה למכירה, אני מנווטת את זה אבל, אני בוחרת על מה לדבר, תמיד אמרו לי שמראיינים את כהן ומושון הם בתכלס מראיינים את עצמם, מקדמים את השיחה לכיוון שלהם, זה מה שאני משתדלת לעשות. זה מעצבן כי את לא יודעת אם אהבו את השיט וקראו לך לבוא או שאת גימיק, לפעמים חושבת על זה אבל אין מה לעשות, אני מייצגת משהו".

עוד בעולם ההיפ הופ:

הכירו את עדן דרסו – ביטים

לנסות לסכם את השנה עם עדן היא משימה מאוד לא פשוטה, השנה שלה הייתה מלאה באירועים משמעותיים, פעמים ראשונות ופסגות שהיא לא דמיינה לכבוש "ההופעה באתיופיה הייתה מדהימה, אי אפשר לתאר אפילו, האינדינגב היה מטורף, לא ידעתי מה זה בכלל לפני שבאתי להופיע שם, אני זוכרת שהגענו ומש אמר לי את קולטת? את קולטת? לפני חודשיים יצא לך האלבום ואת כאילו על הבמה המרכזית ביום שישי בשמונה בערב שזה השעה הכי טובה, ואני כאילו הייתי שוקיסטית בטירוף, כולם רוקדים ומרימים ואני ברגע משלי לגמרי, היה שם כל כך הרבה אנשים." אבל נראה שרגע אחד מדליק לה את הניצוץ בעיניים יותר מכל דבר אחר " ההשקה של האלבום הייתה רגע מאוד חשוב, הרגשתי שהתחלתי, וגם היה הרבה קהל נשי, סוויסה אמר לי שם "וואי בחיים לא ראיתי כל כך הרבה בנות" ושמחתי ממש, הרגשתי שנתתי להן קול."

עדן דרסו ודי ג׳יי מש – און / אף חד

 

 

אבל, לשם הסיכום התיישבנו ועדן נזכרת בתהליך שהביא אותה עד לפה, מלפרסם סרטוני פייסבוק של עצמה ולקוות שמישהו יראה אותם "בפייסבוק ישר כל מיני קבוצה של בני העדה חיבקו את זה, ככה זה אצלנו, אם מישהו בכוכב הבא ישר כולם מצביעים, התגובות הראשונות שקיבלתי זה רק בני העדה, הם אוהבים כי הם מתחברים לזה. החיבור עם מש? לא האמנתי שזה יקרה בכלל, אמרתי אני אהיה כמו ג'סטין ביבר אני אעלה סרטון לפייסבוק ומישהו יראה וייקח אותי ומישהו ראה ולקח אותי. בגלל זה נתתי את המקסימום כי לא האמנתי." עד ליצירה של אלבום משותף של שניהם. " לא חשבתי שזה יהיה אלבום, זה לא היה אמור להיות אלבום מלא. התחיל בתור שת"פ אחד והפך לרעיון לעשות EP , בסוף עשינו שירים ולא רצינו להפסיק. לא ציפיתי שיאהבו את זה ככה, לא ציפיתי שביטים יקרה, לא ציפיתי לכלום." היא מספרת לי עוד על התהליך של ליצור בפעם הראשונה, תוך כדי שירות צבאי "כתר שקוף היה שהייתי בצבא, מש עושה ביט, אני הולכת לכתוב הוא לא יודע מה הולך לקרות. רוב השירים הוקלטו מהר גם, הייתי עושה שבוע שבוע, באים מנסים לסיים כמה שיותר מהר." ולא משנה כמה אני מנסה לגרום לה להיזכר ולהרהר בשנה שעברה עדן נמצאת כבר עם הפנים קדימה, אי אפשר לעצור אותה, לא את הקריירה ולא את הנושא האמיתי שעליו היא רוצה לדבר, כנראה שהטכניקה של כהן ומושן לנווט ראיונות, עובדת. " עכשיו לא עושה כלום חוץ ממוזיקה, זה מקסימום אבל הרבה יותר צ'יל, גם אף אחד לא הבין, שנה אמרתי לאנשים שאני נוסעת לתל אביב לעבוד על אלבום ולא היה כלום בשטח, עכשיו אמא רואה סרטונים מהופעות ומבינה. גם החברות מבינות עכשיו" עדן מספרת לי שהיא עובדת כבר על אלבום חדש, שהראש שלה בו מאה אחוז " אני מרגישה כאילו המסלול שלי לא יהיה ברור עד שהאלבום הבא לא יהיה בחוץ, ככה הייתי גם לפני כתר שקוף, כולם הכירו אותי בגלל "יהיה מה שיהיה" אבל אני חייבת להראות מה אני, אני על זה על הפרויקט הבא" היא מבסוטית מעצמה," יש כל כך הרבה זמן פנוי שאין צבא".

כהן@מושון מארחים את עדן דרסו – ביג באנג

 

אי אפשר לדבר על עדן ועם עדן מבלי לדבר על השכונה שלה, המקום שממנה הגיע, המקום הזה שכל כך נוכח ביצירה שלה. היא מספרת לי שלמרות שהפרספקטיבה שלה על החיים השתנתה, השכונה והאגף עדיין נמצאים במקום גבוה בסדר העדיפויות. " שאני בודקת חומרים, בצ'ק ליסט, חושבת ישר מה השכונה הייתה אומרת. פעם הייתי רואה את עצמי בשכונה תמיד, עכשיו קצת חושבת על לעבור לתל אביב, שיגולה ממש דוחפים אותי לזה, מצד שני פתאום בבום הבנתי שזה ממש לא מה שיקרה, חשבתי שאני אחרי השחרור חודשיים ועוברת, אבל זה להקל על עצמי, אני רוצה להכריח את עצמי לערבב הכול ביחד השכונה ותל אביב, האגף ושיגולה, יש לי ארבעה דברים לדאוג לעצמם זה המשפחה, החברות, המוזיקה ועצמי, הצבא ירד מהרשימה למזלי. אם אני שבוע שלם בתל אביב, לא רואה אף אחת, משהו בי משתנה." היא מהרהרת על מקומה של השכונה בחיים התל אביבים שסיגלה לעצמה "לפעמים אבל אני לא יודעת אם אני עושה את זה באמת, באמת מייצגת או אם אני פשוט מנסה להיאחז בזה, בתחושה הזאת, של השכונה."

והחלום? "לעלות את כל האגף על הבמה, תמיד בהופעות של הבנים הם עולים כולם לבמה ועושים עם הידיים וזה נראה טוב אבל חברות שלי כמו שהן רוקדות? זה קשה לעלות ככה לבמה" היא צוחקת "אבל גם זה יגיע". אני שואל אותה על הניגוד הזה, של תל אביב והשכונה, במיוחד בנוכחות של ההיפ הופ מחוץ לתל אביב ומקבל תשובה לא צפויה "זה יוצא החוצה, ההיפ הופ. הייתה לי תקופה שזה היה לי במחשבות, אני רוצה להרים ברחובות רוצה להרים פה ושם, אבל בזמן האחרון, שמתי לב שזה ממש לא רק שם, פעם זה היה לי הגיוני "אם אני לא מתל אביב אני לא אצליח" היום אני מבינה שזה לא נכון בכלל. מזמינים אותך אם אתה טוב".

 

נצ'י נץ' מעלה לבמה את עדן דרסו

 

נוכח מאוד בשנה שחלפה על עדן נושא אחד במיוחד, העובדה שהיא אישה. בהיפ הופ, כז'אנר שנשלט על ידי המין הגברי (או לפחות נשלט על ידו בעבר) עדן מצאה את עצמה בשיחה הזאת כל הזמן, "תמיד שאלו אותי איך זה מרגיש להיות אישה בעולם של גברים, חופר רצח" ואפילו מצאה את עצמה מתעסקת בזה, אולי יותר מדי " אני מרגישה שבאלבום הראשון הייתי קצת אגרסיבית, קצת יותר מדי "כולם פה גברים וגם אני טובה", עכשיו אני יותר חכמה מזה, מבינה שאין טעם כבר על לדבר על זה, כאילו רגע, אני רוצה להגיד דברים אחרים, הנושאים בטח יהיו יותר מגוונים."

View this post on Instagram

אמן 🎇 📸 @ofek_vaknin1040

A post shared by YUNG E (@edendersso) on

אנחנו מחליפים בדיחות על הסצנה התל אביבית והיא קורצת לי "גם אני פעם הייתי הייטריט". עדן נמצאת בזון, היא נעה בקצב משלה בתעשייה, במוזיקה ובשיחה שלנו, וזה מדבק. "אני הולכת לכתוב ספר. "היא מספרת לי על השם עט שלה, "ברור שעם שם עט, נראה לך שאני אכתוב את השיט הזה עם השם שלי?". ופורצת בצחוק. "אני מתה לכתוב ספר, רוצה לשחק גם. אני רוצה לעשות סדרה. סדרה שלמה כאילו, על מה שאני מכירה אבל אחרת. זה קצת עצוב הייתה סדרה פה בישראל שקראו לה "שכונה", הייתי רואה את זה ואוהבת את זה אבל הייתה שם שחקנית אתיופית אחת, זה לא אמין, גם לא רואים את אמא שלה, למה? תנו לה תנו לה להתבטא, אני אהיה ואני אעשה. אני רוצה להיות הדמות המורחבת הזאת."

כיף וקל להתחבר לעדן. הכתיבה שלה מוציאה רגש מאנשים, ורואים שזה נוגע לה " אמן הוא מדהים, בנות צורחות אותו בקהל, אני מרגישה שנתתי להן קול, בנות מזדהות איתו. אני כתבתי את זה מנקודת מבט של אף אחד לא יודע מי זה הבחור הזה שאני דלוקה עליו, אבל מסתבר שלכל אחת יש." אני מספר לה על התחושה האישית והאינטרפטציה שלי לשיר האהוב עליי שלה, אוטובוסים, והיא צוחקת ומספרת לי שאני לא היחיד " אוטובוסים היה השיר הראשון שכתבתי אבל זה מצחיק כי התהליך כתיבה לא קשור לכלום. ישבתי בבסיס ומש שלח לי ערמת ביטים. הייתי בתורנות אוטובוסים בבסיס והיה שם בדיוק שש אוטובוסים, אמרתי וואו איזה כבד זה, איזה כבדים הם, על הראש שלי. ואמרתי אה מגניב יש פה קטע עם המשחק מילים על המחשבות וזה וכתבתי את זה זריז. וכולם אמרו לי וואו שש אוטובוסים את לוקחת מרחובות לתל אביב, כל מיני דברים כל מיני אינטרפטציות. היה לי מישהו בבסיס שפתאום התחיל לעקוב אחרי, הוא תפס אותי בפינת עישון ואמר לי תשמעי לא רציתי לעשות לך פאדיחות וזה אבל אני ממש אוהב אותך וממש אוהב את כתר שקוף ואני חייב סלפי, והוא משרד מולי שנתיים כבר. סיפר לי שאוטובוסים מדבר אליו. אבל אז נחת לי שוואו, אנשים מקשיבים לי, מפרשים מה שאני אומרת, זה וואו."

עדן דרסו ודי ג'יי מש – אוטובוסים

ובקשר לאלבום הבא? "התחלתי להעריך מאוד טראפ, ללמוד לכתוב את זה, אבל אני לא יודעת מה יוצא משיר עד שאני כותבת אותו אני לא יודעת "לכתוב ראפ" אני פשוט כותבת עד שנגמר הביט ומה שיוצא,יוצא"

משפחה מחבקת ואוהבת בעולם המוזיקלי "כהן גאון, פשוט גאון. מושון זה מדהים איך הוא עושה הכול באופוריה ומש? מש כמו אח גדול. נותן עצות בשטח" חיבוק מהקהל וחזון אומנותי ברור, נראה ששנת הפריצה הנהדרת של עדן, היא רק ההתחלה.

 

נכתב על ידי מיכאל חיים
באינסטגרם: Michael_haim_
בפייסבוק: Michael haim

 

הצטרפו אלינו בשאר הרשתות החברתיות לעוד עדכונים 💯

אנחנו ברשת:

אתר – http://hiphopworldisrael.co.il

פייסבוק – https://goo.gl/q82DL9

אינסטגרם – https://goo.gl/d9P6sc

יוטיוב – https://goo.gl/hKqvPn.

ספוטיפי – https://goo.gl/Hy9oGh