עולם ההיפ הופ ישראל

עולם ההיפ הופ תמיד נגד הממשל תשאלו את אמינם

371

לנצח היפ הופ יעמוד נגד עריצים ומדכאים במדינות דיקטטוריות, על אחת כמה וכמה גם נגד דמוקרטיות פסולות ומושחתות. היפ הופ הפך בשנים האחרונות לג'אנר המזוהה ביותר והמייצג האולטימטיבי של מחאות ברחבי הגלובוס. צעקני, לא מתפשר, דורש צדק אמיתי, ויותר מכל דרך להוציא את מה שמעיק על לבך בזמנים קשים. שלטון דמוקרטי והיפ הופ לנצח יישארו יריבים מרים , שכן ההיפ הופ מראה את המציאות האמתית שהשלטון מנסה להסתיר באמצעות מילים יפות ורטוריקה גבוה שהעם בקושי מצליח להבין את המסרים החבויים בה. ההיפ הופ במרוצת השנים הפך להיות אויבו של השלטון, לא בכדי ניסו להוציא את הז'אנר מחוץ לחוק אי שם בשנות ה80. הסכנה האמתית בהיפ הופ היא לא הז'אנר (כי בסה“כ מדובר במילים, וביצירה) אלה האמן ודעותיו אשר להם מאזינים מיליונים ברחבי העולם, מיליונים אשר יכולים להוות כוח פוליטי אשר מערער ומאיים על השלטון אם האמן ירצה בכך.

עוד בעולם ההיפ הופ 

NWA – Fuk Da Police

 

אמני היפ הופ רבים רווחו לאורך ההיסטוריה ומחו על העוול והאי צדק  שנעשה, כיום הבולט מבניהם הוא לא אחר מאשר אמינם. אמינם בדומה לחצי אמריקה הביעה תרעומת עם היבחרו של דונאלד טראמפ לנשיאות אמריקה, הוא עשה זאת באמצעות פרייסטייל "סייפר" על הבמה הגדולה ביותר של עולם ההיפ הופ, טקס פרסי "הבי, אי, טי". מרשל לא חס על הנשיא הנבחר ומאשים אותו בין היתר על חוסר אחריותו בניהול המשבר עם צפון קוריאה, נטישתה של פורטו ריקו, ההתרברבות סביב החומה אשר נועדה להפריד את אמריקה ממקסיקו, אך יותר מכל אמינם רותח על דונלד טראמפ על כך שהוא מנציח את הגזענות האמריקאית ומעודד את העליונות הלבנה, ורשימה עוד ארוכה.

Meek Mill – What's Free feat. Rick Ross & Jay Z

השפעת בחירתו של טראמפ  ואמירותיו הגזעניות לא איחרה להשפיע בשטח, כאשר חורף שעבר חברה מגה מסחרית כחלק מהקטלוג שלה החלו להנציח את תורת הגזע הנשכחת כאשר לדוגמא : ילד כהה עור לבוש קפוצ׳ון ועליו כתוב ״The coolest monkey in the jungle”,  ,ההתנצלויות לא עזרו והמותג הוחרם על ידי אמנים משפיעים ושוב זה קורה כאשר הפעם זה שלושה מותגים Gucci,Prada, ו-Moncler אשר מזוהים ביותר עם האוכלוסייה השחורה ותרבות ההיפ הופ

"Lil Pump – "Gucci Gang 

 

אמינם זכה לתשבחות לא רק בקרב חצי אמריקה אלא גם מפוליטיקאים רבים ביניהם קייט אולברמן אחד האויבים המרים של טראמפ אשר טען "אחד הפרייסטליים הטובים ביותר בהיסטוריה של ההיפ היפ". היופי באמינם הוא שהבחור יכול להעלם מהרדאר תקופה, אך כאשר הוא מגיע, הוא מגיע בסערה ללא רחמים כך עשה תמיד האמן "הלבן" האגדי של עולם זה .יש לציין שדבריו ומחאותיו  של אמינם נאמרו גם על ידי אמנים שחורים אך הם נענשים או זוכים להתעלמות מוחלטת בעוד שהבחור "הלבן" אומר זאת הוא זוכה לאהדה, זו הגזענות אשר אם מנסה להעביר.

זו אינה הפעם הראשונה שאמינם מוחה נגד השלטון זה קרה כבר בעבר אי שם בתחילת שנות ה2000 שם יצא בצורה גורפת וגסה נגד הנשיא בוש והאוכלוסייה הלבנה. אמינם הקדיש שיר שלם ("מוש") שבו הוא מבקר את מדיניות הנשיא בוש אשר פולש למדינות ערב והורג את החיילים האמריקאים בעשותו כך. בשיר אחר "אמריקה הלבנה" הוא יוצא ישירות כנגד מוסדות השלטון אשר ראו בו איום עתידי שכן משחית את הנוער הלבן, כמו כן אמינם לא חס על האוכלוסייה הלבנה בעלת הדעות הקדומות שלא העלתה בדעתה שבחור לבן עם עיניים בלונדיניות יתעסק בז'אנר של "שחורים". שני השירים והקליפים היו כל כך חריפים וסוחפים עד שהתחושה הייתה שהעם עומד להתקומם כנגד הממשל, והממשל כמובן רעד.

Eminem – Mosh 

לסיכום ראפרים רבים ישתמשו בכלי  ההיפ הופ הנ"ל לא רק למטרות מסחריות, אחדים כמו טופאק ישתמשו בו לצייר תמונה עגומה על מנת לעודד עשייה ולצאת להילחם, אחרים כמו אמינם ישתמשו בו על מנת לעורר את העם ולזעזע את השלטון ולגרום לא להירתע.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Keith_Olbermann

https://www.salon.com/2017/10/28/the-25-best-hip-hop-protest-songs-ever/

הצטרפו אלינו בשאר הרשתות החברתיות לעוד עדכונים 💯

אנחנו ברשת:

פייסבוק – https://goo.gl/q82DL9

אינסטגרם – https://goo.gl/d9P6sc

יוטיוב – https://goo.gl/hKqvPn.

ספוטיפי – https://goo.gl/Hy9oGh

קרדיט תמונה ראשית: complex מגזין