עולם ההיפ הופ ישראל

ביגי: דמיינו שאתם מפחדים מאדם בשר ודם כמוכם

1,301

ביגי סמולס נחשב לאחד האגדות האלמותיות של עולם ההיפ הופ, לא רק מכיוון שאמפריית התקליטים העונה לשם "באד בוייס" נבנתה סביבו, והוא היה שותף להקמתה, אלא מכיוון שביגי הביא לעולם ההיפ הופ סגנון שונה יחודי ואחר, המתבטא בחריזה שונה עם דגשים בסוף כל מילה, זרימה עקבית וקצבית, ויותר מכל הסיפורים מסמרי השיער בשיריו. יש הנוהגים לתת לביגי את התואר הנחשק "סטוריי טלר" מכיוון שבשיריו,  הוא מספר את סיפורו האישי, אך לא רק זאת אלא גם זורק מסרים חבויים בין השורות לגבי סיטואציות שונות, זמרים שונים, וחומר למחשבה על מנת שתשבור את הראש למה הוא מתכוון, אפשר לקרוא לזה סוג של לימוד. אם תשאל את אנשי החוף המזרחי לגבי הבחור רוב האנשים יגידו שביגי הוא מלך הראפ הבלתי מעורער ולא יהיה עוד כמוהו, אולם בהיסטוריה של עולם ההיפ הופ הוא נחקק בתור הצל של טופאק שאקור.

בשיר מעל ביגי סמולס מספר את אחד הסיפורים שלו, שיר ענק לא רק מבחינת התוכן אלא גם מבחינת המוזיקה הקצבית והאפלה לאורך השיר, אשר תגרום לכם לאבד את הראש מרוב נענועים ותזוזות. השיר הוא מאוד קליט ומובן מכיוון שביגי הוא לא אמן אשר ניחן במהירות חריזה לדעתי כתוצאה מחוסר חמצן עקב משקלו "הכבד", שיר איטי שאם תעצום את העיניים ותקשיב למילים אתה תחשוב שאתה נמצא באותם סיטואציות שהבחור נוכח.

עוד בעולם ההיפ הופ

ביגי אשר קורא לעצמו "פרנק " על שמם של שני הסוחרים הכבדים שרווחו בניו יורק. האחד בדיוני ( המלכים של ניו יורק ) והשני אמריקן גאנגסטר פותח בסערה על עסקה שהוא והחברים שלו נשלחו לבצע. ההוראות מהבוס הם ברורות או שהעסקה יוצאת לפועל וחוזרים בשלום הבייתה, או שאל תחזרו בכלל, מכיוון שהחברה שם הם לא אנושיים, הם יטמינו פצצות  לרכב של האמא שלכם ויהרגו את כל המשפחה. אם העסקה לא תלך כמו שצריך ההוראות הינן להרוג את כולם ולעשות זאת בצורה נקייה אחרת מישהו יבוא לנקום. אולם למרות כל התכנונים, לאלוהים יש תוכניות משלו וביגי מבין זאת טוב מאוד במיוחד בעולם שהוא חיי בו (הוא הבטיח שיהיה בסדר, אך הצליב "אצבעות" ושיקר). תוכניות לחוד ומטרות אישיות לחוד, העסקה לא מתוכננת לצאת לפועל כפי שתוכנן, וביגי הוא לא פקוד של אף אחד הוא רוצה אימפרייה משלו. על מנת "לזרוח" ולא להכשל הוא מזמין את חברו "רון" מאריזונה, בחור חסר תקנה ומצפון, אשר נכלל ברשימת "המבוקשים". מה שקורה בסוף השיר יזעזע לכם את החיים, ריסוסים, שוט גן, פצצות, וכו, תפעילו את הדימיון הכי פרוע שלכם.

סצנה מהסרט "אמריקן גנגסטר"

ביגי כבר אומר בפזמון ובשם השיר שהוא חסר פחד, אם אתה בשר ודם, ונושם את אותו אוויר כמוני, אין לי כלל חששות להתעמת איתך, והוא לא מסנן בין אם אילו אוייבים ובין אם בוסים ופקודים. מה קטלני בכל העסק הזה בין אם בשיר ובין אם בחיים האמיתיים ביגי סמולס היה באמת כזה, הוא אף פעם לא פחד להתעמת גם עם רשויות החוק. באחד משיריו הוא אף ציין שבעימותים עם המשטרה הוא אף לא ברח וירה חזרה עקב משקלו הכבד ואישיותו.

ביגי סמולס הוא אליל בעיני רבים ברחבי העולם, אומנם הוא לא הגיע לגודל אהדה כפי שיש לאוייבו המושבע טופאק שאקור, אך עם כל זאת הוא תמיד ישאר "מספר הסיפורים" הכי טוב בכל הזמנים, אך לא רק זאת מביגי סמולס ניתן ללמוד המון על דבקות במטרה, חוסר כניעה, שאיפה לעצמאות, והחשוב מכל אמונה בעצמך ללא תלות באחרים.

 

הצטרפו אלינו בשאר הרשתות החברתיות לעוד עדכונים 💯

אנחנו ברשת:

פייסבוק – https://goo.gl/q82DL9

אינסטגרם – https://goo.gl/d9P6sc

יוטיוב – https://goo.gl/hKqvPn.

ספוטיפי – https://goo.gl/Hy9oGh