עולם ההיפ הופ ישראל

תוכן חברים: אין האסל בלי ניפסי האסל (גיא אוליאל)

216

ב31 למרץ עולם ההיפ הופ הוכה בתדהמה כאשר הראפר והיזם ניפסי האסל נורה למוות בחנות בגדים שבבעלותו בלוס אנג'לס. כך הפך ניפסי מראפר יחסית אנונימי (כן כן למרות המועמדות לגראמי) לעוד מלאך קדוש, עוד אגדה שהלכה מוקדם ובמותו הפך לאחד השמות החמים בתעשייה.

עוד בעולם ההיפ הופ

כדי להבין את הכותרות הייתי צריך להבין מי זה ניפסי לפני הכול. מגלישה מוקדמת של שעות הבוקר באינסטגרם אני מבחין בראפרים כמו יאנג ת'אג, פרדי גיבס, YG ועוד רבים שבאו מהמקום המנטלי והקשוח שניפסי הגיע ממנו, ואני שואל את עצמי האם יש משהו שפספסתי בו?

ממחקרים וסרטונים הגעתי למסקנה שפספסתי חלוץ בתרבות. בן אדם ענק שתרומתו גדולה משחשבתי בעידן בו הראפרים מבזבזים את כספם על מיטב התכשיטים והמכוניות. האדם הצנוע הזה השקיע את כספו בלתת עתיד ותקווה לאותם הנערים שנמצאים במצב שהוא היה בו בילדות.

 

ניפסי מגיע משכונת "קרנשאו" שממוקמת בדרום לוס אנג'לס, שכונה שבה המוות יגיע לקו הניצחון לפניך אם תקיים עמו תחרות. שכונה שבה כדי להרוויח כסף תצטרך להיכנס למעגל הפשע שמזמן הפך לנושא המרכזי בעולם ההיפ הופ ובעיקר עוד מקום שמלאך המוות עבר עליו כיאה לשאר האיזור. ממקומות בהם הסיכויים להצליח בחיים נמוכים האזרחים פונים לדרכים "המקובלות" יותר ואולי הקלות יותר כמו ספורט או מוזיקה, חבל שזאת הנורמה ושרק ככה אפשר להצליח אם הגעת משכונה קשת יום, אך לצערנו זאת המציאות. בתוך המציאות הזאת הגיע ניפסי האסל וניסה להפיח בקרב הצעירים תקווה ולשם כך תרם כספים ובנה מרכזים וחנויות,  כדי להוציא את הנער הרגיל מהרחוב ולתת לו מקום עבודה ראוי. בנה מרכזי תמיכה ומענה לנוער שמחזיק נשק וסמים מגיל צעיר בכדי שיפנו לדרכים אחרות בחייהם. כמה אירוני שבמקום שתכנן לתת תקווה ולפתוח דרך חדשה נרצח הראפר, החיים לא פיירים.

דוקו: מציג את השכונה שלו 

 

אף על פי שלא יחסתי חשיבות רבה לאלבומו החדש מ2018 אני מבין שניפסי הגיע לסיבוב הניצחון בחייו, ניצחון אישי שמלווה במורשת שתישאר לעוד המון שנים טובות. מהמוות שלו אני בטוח שיצמחו להם עוד אנשים שרוצים לתרום לקהילה, שיראו לאנשים שיש גם דרך אחרת ומהמוות שלו יצמחו חיים חדשים.
קנדריק לאמאר אמר בשירו המפורסם:
But the one in front of the gun lives forever
סיכם יפה בסך הכול, אמנם פיזית ניפסי לא יהיה איתנו אך הדרכים בהן הוא פעל ותמיד היה ב"האסל', בעשייה ישארו אצל נשמות האנשים ולא יצאו מראשם, בואו נקווה רק שזה יהיה המקרה האחרון.
תנחומיי למשפחתו וחבריו, תנוח על משכבך בשלום גיבור.

 

כתב: גיא אוליאל 

הצטרפו אלינו בשאר הרשתות החברתיות לעוד עדכונים 💯

אנחנו ברשת:

פייסבוק – https://goo.gl/q82DL9

אינסטגרם – https://goo.gl/d9P6sc

יוטיוב – https://goo.gl/hKqvPn.

ספוטיפי – https://goo.gl/Hy9oGh