עולם ההיפ הופ ישראל

אפני שאקור – כמו אמא כמו בן

351

יש האומרים "מאחורי גבר חזק, עומדת אישה חזקה", מונח זה הפך להיות סוג של טאבו במערכות יחסים בין בני זוג, כאשר הבעל הופך למוצלח, ובדרך עקיפה מרוממים באמצעות מונח זה את מי שבאמת עומד מאחורי הקלעים בדרך להצלחה שהיא בדרך כלל האישה. מונח זה תקף לא רק בין גבר לאישה, אלה גם בן אמא לבן, ויותר מתמיד לאימו של הראפר המנוח טופאק שאקור, אפיני שאקור. אפיני הייתה לא רק אימו של הראפר המוכר ביותר בעולם. בפן החיובי היא נזכרת כפעילת זכויות אדם, חברה בארגון "הפנתרים השחורים", ואם מסורה לילדיה, בפן השלילי היא נזכרת כמכורה לקראק, אם שכולה, והסיוט של אמריקה כפעילת טרור בארגון "הפנתרים השחורים".

לאילו אשר רוצים להכיר את הדמות בצורה האוטנטית ביותר, מספיק לשמוע את השיר המרגש אשר רשם לה בנה "Dear Mama" בו הוא מתאר את מערכת היחסים המורכבת בן אם דואגת ואכפתית לבן סורר בגיל נעורים, ובמקביל מציג בצורה מרגשת את החוזק הנפשי והפיזי של "המלכה השחורה". שאקור נולדה בשם כאליס פיי ויליאמס, אך לאחר הצטרפותה "לפנתרים השחורים" שינתה את שמה לשאקור כאשר התחתנה עם פעיל "הפנתרים השחורים" ד"ר מוטולו שאקור, האסיר הפוליטי. בשלהי שנות ה60 שאקור היוותה כאחד הסיוטים של אמריקה כאשר נמנתה עם "20 הפנתרים" זרועה פעילה ומיליטנטית של הארגון אשר היוו מטרד לא קטן לממסדים האמריקאים, ואף נשפטו על כך, אפיני הייתה אחת מהן. ללא ייצוג משפטי ובטן של הריון מתקדם ייצגה את עצמה וייצאה לחופשי.

חוזקה המנטלי של שאקור נמדד לא רק בהיותה מכורה לקראק תקופה, וגמילה מהסם, אלא ביכולתה להיות אם חד הורית לשני ילדיה בגטאות המסוכנים והמוכים פשיעה ברחבי ארה"ב, וזאת תוך כדי נדידה ממיקום למיקום לשני ציידי האוקיינוסים. שאקור נפטרה בשנת 2016 ואת חייה האחרונות הקדישה לשימור מסורתו ונכסיו של טופאק הבן. 

שאקור, הורישה לבנה ידע רב, חינוך, הבנה, ויותר מכל את הרצון להילחם על מה ששלו, ובמקביל לכך השרישה לו עמוק בתודעה את חשיבותה של האומה השחורה. התפוח לא נפל רחוק מהעץ וטופאק עצמו גדל לוחמני כמו האם, ויש האומרים סוג של מנהיג הגטאות, כאשר ניסה לרפא את האוכלוסייה ולאחד אותה מהמקום שהפנתרים השחורים עצרו.

אפיני לעולם תיזכר דמות חיובית, לוחמת צדק, "ומלכה שחורה", אך יותר מכל היא תזכר כאמו של הראפר הגדול בכל הזמנים, ראפר שנברא בצלמה ובדמותה, אשר רכש מאימו את הכבוד שצריך להעניק לנשים, את החיפוש אחר ידע, ולעולם לא לשתוק כנגד עוולות חברתיות.
מאת: טופאק ישראל

אנחנו ברשת:

פייסבוק– https://goo.gl/q82DL9

אינסטגרם– https://goo.gl/d9P6sc

יוטיוב– https://goo.gl/hKqvPn.

ספוטיפי– https://goo.gl/Hy9oGh

פורום- http://bit.ly/2JHRd4t