עולם ההיפ הופ ישראל

"טופאק נגד המשטרה"

1,219

"טופאק נגד המשטרה"

טופאק שאקור היה אחד מהאויבים המרים ביותר של המשטרה/ העובדה שהיה מגה סטאר רק הביאה למוסדות החוק כאב ראש נוראי מכיוון שהיה אסור לגעת בו, בגלל אור הזרקורים והמצלמות אשר אפפו אותו על בסיס יום יומי. בניגוד אליו אינדיבידואליים אחרים סבלו וסובלים רבות ממי שאמורים וקיבלו את המנדט להגן עלינו, אך מסתבר שהמשטרה עצמה היא אחת הגנגסטרים הכי גדולים של השכונה. שאקור אשר ראה בילדותו ובמשך חיי, ידע וחווה זאת על עצמו וחבריו, לא חסך שום ביקורת כלפי אחד הארגונים הכי חזקים בכל מדינה ומדינה.
הוא נלחם בהם בעזרת העט, המצלמות, הספרים והידע, ויותר מכל בעזרת האמת עצמה.

באחד ממיני הראיונות שעשה טופאק שאקור הוא נשאל על ידי אחד החוקרים "האם הוא שונא שוטרים? שאלה ישירה אשר הייתה אמורה להכשיל את האמן, טופאק שאקור לא היסס לרגע לענות את תשובתו הכנה והאמיתית שכולנו נתחבר אליה. טופאק עונה "אני מכבד כל מי שמסגן את חייו על מנת לשמור על בטחוני" והוא מוסיף "אני כן שונא שוטרים מושחתים". תשובה זו מעידה על הכבוד הרב שיש לאמן לשוטרים בעלי המצפון ורודפי הצדק במשטרה, ואת סלידתו ושנאתו כלפי הבריונים בארגון אשר בם הוא רואה אויבים מרים.

2pacaleypse . strictly 4 my niggaz
הם שני האלבומים המוקדמים של האמן ובהם טופאק שאקור מביא למאזינים את כל קורות חייו בכל הנוגע לעימותים עם רשויות החוק. החל ממרדפי הקמיקאזה, יריות נגד, ומלחמה חסרת פשרות למען השגת "צדק" לעצמו, ולא "הצדק" של בית המשפט אלא של הרחוב, מכיוון שבבית משפט הוא הפסיד עוד לפני שדרך באולם עקב מוצאו וגזעו.

השפעת שני האלבומים הייתה כה עצומה, ובאותה מידה גם מפחידה , טופאק שאקור דיבר על להחזיר מלחמה באותה המטבע מלקולם אקס סטייל. ,במילים אחרות הוא אומר "אנו מפסיקים להפנות את הלחי השניה" אלא יורים בחזרה עם אותו הנשק. התגובות בשטח לא איחרו לבוא בשני אופנים. מצד אחד "הילדים" החלו ליישם ובאמת היו מקרים של ירי כלפי שוטרים באטלנטה בהשפעת שירי האמן, מצד שני השלטון ורשויות החוק כל כך הזדעזעו משבירת הסטאטוס קוו והפכו את טופאק למוקצה, לאמריקאי לא פטריוט, ושמו הוכפש בכל אמצעי התקשורת. לטופאק כלל לא היה אכפת כי את האהבה הוא קיבל "מהעם" ומאילו שידעו את האמת כמוהו.

לטופאק בניגוד לאחרים היה את הכח להישיר מבט ולירוק בפרצוף של אותם אנשים אשר קוראים לעצמם "שוטרים", באתה מידה היה לו גם כבוד כלפי אלו שעושים עבודתם נאמנה. רבים ברחבי העולם ממזמן לא שמים את מבטחם בארגון אשר אמור לספק להם הגנה. הסיסמא המפורסמת "שתזדיין המשטרה" לא הגיע סתם כך משום מקום, והשנאה אליהם נובעת מהדו פרצופיות, שקרים, הפללות , היטפלות לאילו אשר "לא נראים בעין", שימוש לא סביר באלימות, הטרדה של אוכלוסיות מוחלשות וכו.. כמו כן יש לציין שלא כל העץ רקוב, יש בארגון גם "פירות לא רעילים" להם ניתן את כל הכבוד הראוי.

strictly 4 my niggaz – 2PAC

כתב: O.G.X