עולם ההיפ הופ ישראל

טדי נגוסה – ט.ד.י אלבום בכורה

470
ט.ד.י הילד מהסרטון בגלג"צ, כבר באותו סרטון היה אפשר לראות את האהבה של הילד מלוד לתרבות הראפ. מעבר לאהבה רואים את הכשרון כשטדי נותן פריסטייל שלא היה מבייש את האתגר של סוואי 5 אצבעות המוות שדרן הרדיו שמתקיל כל ראפר שמגיע אליו לתכנית והוא סוחט ממנו פריסטייל על 5 ביטים שונים וזה כשטדי היה רק ילד. אגב, הרבה ראפרים לא עומדים באתגר. היום טדי כבר בן 22 פראש באזרחות, אחרי שירות מכובד בפלח"ן נח"ל, שעל זה נאמר כבוד!!!

 

טדי נגוסה – ביצוע חיי באולפן גלי צה"ל

אותה אהבה של הילד הקטן לא נכבתה וטדי מביא לנו את אחד האלבומים הטובים של השנה. כבר באינטרו של האלבום אפשר להבין מה השאיפה של טדי, "ככה זה היה תמיד וככה זה הולך להיות" ,מעבר להצהרת כוונות הליריקה של טדי באינטרו מלווה בסטורי טאלינג, משהו שאין הרבה ראפרים בישראל שעושים את זה נכון. באינטרו טדי מספר סיפור, שאין מי שחושב או חשב להיות ראפר בישראל שלא יתחבר לסיפור, כי בואו נודה באמת ברחוב הישראלי להגיד שאתה ראפר זה לא היה הכי קול למרבה האירוניה. טדי מקיים את הנדר של עצמו ונשבע "אף אחד לא יגרום לטדי לשתוק" כי העינוי הכי גדול זה מה היה יכול להיות"

טדי נגוסה – ככה זה היה תמיד (אינטרו)

 

ההיפ הופ מזמן כבר מחולק לתת-ז'אנרים, טדי משתייך לאלה של האולד סקול, לפחות בבסיס כי איכשהוא הוא מצליח להכניס פלואו של טראפ. שזה עוד משהו שמאפיין את טדי היכולת לשנות את הפלאו ועדיין לתפוס את האוזן עד לפאנצ'. משיר לשיר באלבום אפשר לראות בכמה סוגי פלואו הראפר מלוד נוגע, בדרך שלו מתיישב על ביט עם הרבה נוחות,ואמת..האמת שלו כלפי חוץ וכלפי פנים, שהרי להיות אמיתי זה ערך עליון בכל מה שקשור בתרבות ההיפ הופ.

Who's real, Who's fake ?!

תמונה מתוך האינסטגרם של טדי נוגסה
טדי אמיתי, האלבום נטול פייק. ואם עושים השוואה אז ללא ספק טדי זה קנדריק לאמר הישראלי או אם תרצו ביג שון או ג'יי קול, ולא בהכרח הפלואו והסגנון אלה מה שהוא מייצג בהיפ הופ, את "הילד הטוב,העיר משוגעת ". טדי מוציא אגרסיות עם הרבה כנות, בשיר "אזיקים על הידיים", עם שורות גלויות שמשקפות מציאות של הרבה מיוצאי אתיופיה, "כל מה שאבשה רואה פה זה הסמים,כל מה שאבשה רואה פה זה המדים". וכשהוא מניח אבן יסוד בהיפ הופ הישראלי הוא לא שוכח את מנגיסטו וסלמסה ז"ל.

 

מעמוד הפייסבוק לזכרו של יוסף סלמלסה ז"ל
שיתוף הפעולה בשיר עם ישראל ממו בשיר "קח את הזמן" רק מראה את הטאלנט והעתיד, כשממו נותן ביצוע נדיר לפזמון. כמו כל ראפר טדי מוקף בקבוצה שלו,זולוד zoolod קבוצת פריקים של היפ הופ שהמוסיקה שלהם עוד תגיע לבוסטון,בע"ה. האלבום מלא באינטליגנציה,ההפקה מאחוריה אוטנטית, ומה שהכי טוב לדעת שזה רק האלבום הראשון ט.ד.י

 

 

 

כתב : נביא הראפ
מצאתם טעות בכתבה ?, כתבו לנו
מעוניים לכתוב לעולם ההיפ הופ ? שלחו הודעה למייל : hiphopworldd120@gmail.com
אלבום הבכורה של טדי נגוסה – ”ט.ד.י“