עולם ההיפ הופ ישראל

למה עושים היפ הופ צורך או תשוקה ?

251
היפ הופ, ראפ, טראפ? צורך או תשוקה.
היום יותר מבעבר הודות לטכנולוגיות האודיו והוידיאו , והרשתות החברתיות עולם המוסיקה פתוח לכל אחד. הז‘אנרים השחורים הקוליים והמקפיצים אשר נשלטו ללא עוררין על ידי האוכלוסייה הגברית השחורה ועונים לשמות היפ הופ, ראפ, אר אן בי ולאחרונה גם הטראפ, גם עליהם לא פסח השינוי המהיר והפכו במהרה לנחלת כלל הציבור ללא אבחנה של דת, גזע, ומין. עם שינויים מהירים כאלה אין זה מפליא שכמעט על בסיס כמעט שבועי צץ אמן חדש עם להיט וביט מפיל. נשאלת השאלה המתבקשת האם אותם "new come up“ עושים את המוסיקה לשם צורך, או לשם התשוקה.
ישנו הבדל עצום בין צורך לתשוקה, צורך הוא בעצם, למלא איזשהו חוסר לדוגמא: אני צמא שותה מים ואני מסופק, תשוקה לעומת זאת היא נצחית, לפעמיים לרעה ולפעמיים לטובה לדוגמא: החושקים בכסף גם אם יש להם מיליונים הם לא יפסיקו לרדוף אחריו, יש שיקראו לכך גם אובססיה.

 

עולם ההיפ הופ החדש מלא באמנים הפועלים לפי שני הסרגלים הנ"ל, ישנם את האמנים אשר אצלם ניתן לראות בתוכן השירים שכל מה שנעשה הוא מאהבה טהורה, ותשוקה בלתי מרוסנת להעביר מסר, ולשתף את המאזינים אשר שמים לב לליריקס. אותם אמנים מכיוון שהם משקיעים רבות במחשבה על כל מילה ומסר מכיוון שהדבר חשוב להם כל כך יוציאו אלבומים לעיתים רחוקות עד לפעם הבאה, בקשר לאלבום הוא יהיה פיצוץ, לא חסר דוגמאות.

 

 

January 28th, Happy Birthday J.Cole! photos by: anthony_supreme

A post shared by @realcoleworld (@j.cole) on

לעומת זאת ישנם גם אמנים אשר פועלים על מנת לספק איזשהו צורך אישי, הצורך יכול להיות פרסומי (לקבל פרסום), כסף, הכרה ליום אחד וכו, שם לא ישמע תוכן מעניין , אלה לרוב חזרה על המילים וביטים מפוצצים שהמאזינים מתמוגגים אמנים אלה יוציאו להיט יעשו תכסף והפרסום ויעלמו כלא היו. גם לקהל הרחב יש רצון לצורך ותשוקה לאותם אמנים הם יקראו או "אמיתיים" או "פאקים" תלוי איך נשמע האמן ותוכן שיריו.
חשוב לציין שאין פה ניסיון לרדת על מספר אמנים שטחיים של היום, או להאדיר את אילו של העבר, שכן לכולם ברור שהעולם והזמן הולכים קדימה ודורות גדלים על סוגי מוזיקה ואמנים שונים, האמנים הם בעצם המראה של החברה. בתקופת "האולד סקול" ברחוב דובר על מאבק והתנגדות האמנים שרו על כך, היום בעולם מדובר על המרוץ אחר הכסף והרכוש, והאמנים של היום מדברים על כך. שלא תטעו כולם מוערכים על העבודה הקשה, בין אם עשו זאת לשם צורך אישי, או לשם מחלת התשוקה.
נסכם כך .
some love this "shit"' some love "real shit"
כתב: O.G.X
מצאתם טעות בכתבה ? כתבו לנו