עולם ההיפ הופ ישראל

"תמיד אני הולך אול-אין", אורטגה מדבר על המיקסטייפ החדש.

1,185

 

                                                                                                                מיכאל חיים

"בשנה האחרונה פשוט כל הופעה שעשיתי אנשים דיברו איתי על מתי יוצא פרק ג', והרבה אנשים דיברו איתי על 4:47, שזה מזכיר להם תקופות,  גם מי שהכיר אותו לאחרונה אמר לי שהאווירה שקיבלו ממנו היא חופשית כזאת, וזה לא הפסיק." המיקסטייפ החדש של אורטגה, "4:48" נולד כבן לשני הורים- האהבה האדירה של הקהל של אורטגה לחומרים שלו, והרצון הבלתי נשלט לשחרר עוד ועוד מוזיקה." "התחלתי לעבוד על האלבום ויצא ממנו סינגל, הבנתי שהאלבום לא יצא בקרוב כי אנחנו עובדים עליו קשה מאוד, חשבתי אין מצב אני מגיע לקיץ בלי להוציא משהו ועלה הרעיון למיקסטייפ. במרץ שחיממתי את הופסין בבארבי בחרתי את  TOB שיבוא לחמם איתי, הוא גם חבר מאוד טוב. תוך כדי שאני איתו דיברתי איתו שיצא מיקסטייפ בקיץ, סיפרתי לו על הרעיון של להוציא 4:48 והוא הסתכל עליי ואמר לי שזה הרעיון הכי בנזונה בעולם, אין מצב שאתה לא עושה את זה. "

ולמרות הכמות של החומרים שאורטגה הקליט ושיחרר בשלוש השנים האחרונות, הוא עדיין לא קרוב ללהיות שבע. "אני לא מרגיש שזה כזה הרבה, עברו שנתיים מאז פרק ב', זה הקהל. אני מקבל הודעות מדהימות מהקהל וזה מדהים איך אנשים תומכים בי, אני מקבל מלא הודעות של אנשים שרוצים שנוציא משהו חדש וזה נותן לי מלא מוטיבציה. הכי משמח אותי זה שהקהל מגיע להופעות, שם הקסם האמיתי, ואנשים שבאים ומדברים איתי בהופעות, משם מגיע כל המוטיבציה."

פורים / בלוק פארטי / כיף 📸 : @michaelshvadron

A post shared by OTG ✘ אורטגה (@ot_crack) on

כמו פרק א' וב', אחד המאפיינים המרכזיים של 48 הוא כמה שהוא אישי. כשאני שואל את אורטגה על זה, הוא לא מרגיש רוח של שינוי ולהפך, הוא אפילו מספר לי איך הקיצוניות הזאת מגדירה אותו

"לא כזה אכפת לי, אני מצד אחד נורא אוהב הרארדקור, אני מת על זה, אבל אותה קיצוניות באה באמת ברגש, אני מרגיש זה יהיה קיצוני לאיזה שהוא מקום, או להארדקור או לרגש, תמיד אני הולך אול אין." תהליך הכתיבה של אורטגה, שידוע כמאסטר של כתיבה קולחת ופלואו על אנושי, הוא התהליך שמגיע לו הכי טבעי, כמו לנשום, גם אחרי יותר מעשור בעסקי ההיפהופ "אני אף פעם לא יכול לשלוט במה אני כותב, אני יכול לספר לך שנכנסתי עם המיקסטייפ להקלטה של 22 שירים, ויש כאלה שירדו ממש בשנייה האחרונה. אני בטוח שאני אוציא אותם בעתיד שהם ישתפרו אבל זה מה שמרגיש לי הכי נכון, במיוחד אם אני עובר כל מיני תקופות ודברים בחיים שלי." ואותה מקצוענות וניסיון שלא מרסנים אותו כשהוא עם העט ביד, דווקא עוזרים לו כשהוא בונה פרויקט "אני כן שולט במה יצא, ואני בוחר את הדברים הכי מדויקים וטובים שיש לי וגם מה שהכי יזדהו, זה מצחיק שאני בן 30 פלוס והרבה מהקהל הוא טינאייג'רים, תיכון וזה, וכן אני מקווה שדווקא הם יצליחו לראות כמו איזה סדרה, מה אני עובר, והקהל המבוגר יותר מתחבר, מזדהה. "

למרות שמדובר "רק בתחנת ביניים קצרה לפני האלבום הבא": "אין באמת חוקים במיקסטייפ, אני הרבה יותר משוחרר אני הרבה יותר זורם, באלבום יש תחושת רצינות כזאת, המיקסטייפ הוא יותר לקהל של ההיפ הופ. האלבום, גם אם זה מילה גסה, הוא לכל המשפחה, ככה לדעתי." ולמרות שהוא מגדיר את העשייה כהרבה יותר קלילה וזורמת, אורטגה לא מתחמק מלגעת בנושאים הכי רגישים שלו "שאני מדבר על האקסית שלי שם, מדבר אליה כאילו אנחנו עדיין ביחד, וגם "עליות" כל מה שעובר עליי, הפרידה הזאת, אני מרגיש שבכלל עוד לא התחלתי לדבר על הפרידה, המיקסטייפ הוא משהו קליל, שמתקתקים אותו, זה גם הכיף בו אבל הדברים האלה על הפרידה זה מוקלט, אין יותר לאן לברוח."

מבחינת המעריצים שלו 4:48 הוא לא רק המשך לאחת הקלאסיקות הטובות ביותר של הז'נאר בישראל, אלא משמש גם כחימום ומתאבן לפתיחת התאבון. הוא מספר בלי לחשוב פעמיים שהעבודה על האלבום הבא לא נעצרה לרגע עם הוצאת הפרויקט הזה ויותר מזה, היא נכנסה להילוך חמישי

"נהנתי בטירוף, אני מגיע לכתוב את האלבום בכושר כתיבה, מלא מוטיבציה. "

המיקסטייפ החדש של אורטגה, 4:48 , זמין עכשיו להאזנה בכל הפלטפורמות והוא יושק בהופעה מיוחדת ביום חמישי, 26.7 במועדון ה"אברהם הוסטל " 

 

המיקסטייפ החדש של אורטגה, 4:48 

 

נכתב ע"י מיכאל חיים

בפייסבוק: Michael Haim

באינסטגרם: Michael_haim_

הצטרפו אלינו ברשת, לעוד היפ הופ מהארץ והעולם – בקרוב פרשמנים 2018…

פייסבוק – https://goo.gl/q82DL9

אינסטגרם – https://goo.gl/d9P6sc

פורום – https://goo.gl/VR8fj5

אתר – http://hiphopworldisrael.co.il