עולם ההיפ הופ ישראל

הם תקועים בראש שלנו | שרק & צוקוש

276

הם תקועים בראש שלנו 

במבט ראשון שמסתכלים על עילי רביב ושי הורוביץ, AKA צוקוש ושרק, אפשר בקלות להתבלבל ולחשוב שהחיבור ביניהם הוא מקרי בהחלט, אבל ברגע שצוללים פנימה לתוך המלודיה, המילים והדינמיקה ביניהם, מבינים בידיוק למה הדבר הזה מצליח לתפוס את תשומת הלב של כולנו.

עושה רושם שכל אחד מהם גדל באטמוספירה וסביבה קצת שונה. שרק, בן 23 , ילד שגדל בפנימיות בזמנים שסאבלימינל והצל פוצצו במות. צוקוש, בן 24 , תל אביבי Born and raised שספג West coast מילדות ונראה שמה שחיבר בין שניהם זאת אהבה גדולה להיפ הופ ולמוזיקה שהם מצליחים ליצור ביחד.

חיבור מידיי זה לא היה. שרק ,שהיה חלק מהרכב ,KMG , וצוקוש שעבד תקופה עם שחר סאול היו ,לפעמים ככה היה נראה , בז'אנרים אחרים לגמריי. שרק תוייג כראפר אנדרגראוד וצוקוש חגג ב"מסיבה שחורה" שהגיח ולימד את כולנו איך טראפ ישראלי נשמע. רק כאשר צוקוש התחיל לעבוד עם הרכב ה"זולוד", נוצר החיבור האמיתי בין השניים שאפילו הוליד לנו את "הכי יפה שפגשתי" של שרק.
ההתפוצצות האמיתית קרתה בשיר "בראש שלי" כאשר השניים בעצם קיבלו אישור אמיתי מהקהל בחוץ למה שהם יוצרים. השיר שנוצר ביום אחד (כן כן , מ6 בערב עד 6 בבוקר למחרת) קיבל כבר למעלה מ200K צפיות ביוטיוב ומיצב את השניים כאמנים שפה כדי להשאר.

מה שמעניין זה התהליך עבודה, אין הגדרה ברורה למי עושה מה אלא יותר אווירת startup- כולם עושים הכל. שניהם מלחינים, שניהם עובדים על המילים , צוקוש בהפקה, שרק בעריכת קליפים. רגעי הקסם שלהם הם כאשר הביט, הלחן והמילים יושבים במקום ושם הם מרשים לעצמם לנגן את אותה סקיצה שעות שלמות. זה דרך אגב משהו שאנחנו רואים היום יותר מפעם, אמנים שחולשים על כל שרשרת ההפקה ובין כל הטיפות, גם מייצרים את המוזיקה עצמה.

הקסם האמיתי הוא המסר שצוקוש ושרק מביאים. בתוך ג'ונגל של מילים שהרבה פעמים נראה כאילו חוברו ללא מחשבה, הטקסט שלהם מעביר מסר מאוד חיובי ומעצים. צוקוש מתאר את זה מושלם שאמר: "החלום שלי זה שאם מישהו שמרגיש לבד, שומע את השיר שלי, פתאום הוא מרגיש שאני איתו" וזה הרבה פעמים התחושה שאתה מקבל מהשירים. 

הטיפ הכי חשוב שצוקוש ושרק נותנים לדור הבא הוא להיות בטוח במה שאתה עושה (לפעמים הדבר הכי קשה בעולם הזה) ולא להשוות את עצמך לאחרים, תשאר אותנטי לעצמך וזה מה שיביא את ההצלחה.
מה עם העתיד? החלום הוא הכי גבוה שאפשר עם הפקות בחו"ל ואפילו אמפי שוני בארץ. בקצב שהשניים האלה מתקדמים, עולם ההיפ הופ מאמין שזה יקרה, ובקרוב.

 

להאזנה לאלבום: 

#עולםהיפהופ ברשת:

אינסטגרם – https://goo.gl/d9P6sc
יוטיוב – https://goo.gl/hKqvPn.
פורום – http://bit.ly/2JHRd4t
פייסבוק – https://goo.gl/q82DL9

 

כתב – אורי שלמה

תמונה: שרק אינסטגרם