עולם ההיפ הופ ישראל

אביחי נפתלי נותן הכל באלבום החדש "ילד מסדרון"

215

הילד מסדרון מעביר אותנו שיעור ראשון 

"בדור העכשווי שגדל בצל של הרשתות החברתיות, יש להמון אנשים מחסום רגשי עמוק. אנשים חרדים מלהביע רגשות אמיתיים וזה בידיוק מה שאני מנסה להביא, הלב שלי פתוח על השולחן בלי שום מסכות או צבעים אחרים" – ככה מתאר אביחי את המסר שלו ואחרי האזנה לאלבום האחרון שלו, "ילד מסדרון", אנחנו לגמריי מאמינים לו.

עוד בעולם ההיפ הופ

View this post on Instagram

ילדמסדרון

A post shared by Avihai Naftali – אביחי נפתלי (@naflati) on

אביחי, בן 28 מגבעתיים/רמת גן, התחיל את הדרך כבר במרתף ביתו בגיל 13. הדריל היה ברור, מורידים ביט מסאונדקלאוד, מלבישים עליו וורסים ומשם הדרך התפתחה להופעות חיות שצברו לו קהל שמלווה אותו עד היום. בגיל 18, ייסד את להקת "פרנקלין" שעשתה בעיקר שירי נוער ואפילו הצליחו למכור שיר אחד ל"סנופ דוג" הנצחי.

שמאזינים לאלבום של אביחי, קשה למקם את המוזיקה שלו בספקטרום המוזיקלי וזה בידיוק מה שאביחי מנסה להעביר. מעין "קרוס-ז'אנר" שיכול לייצר deep bit ובטראק אחרי, שיר פופי שמדבר גם על אהבה ש"חוזרת אליי". זה הופך להיות מאוד ברור כשמבינים מי ההשפעות שלו, אמנים כמו: מוקי, אביתר בנאי וגם דרייק ואמינם. לפעמים זה נראה שהמציאות היום דורשת מאמנים לדבר את כל השפות של המוזיקה ואביחי עושה את זה פשוט נפלא.

אביחי הספיק כבר להפיק אמנים גדולים כמו פלד, נומי, רון כהן וכמובן את עצמו. המציאות הזאת לימדה אותו להצליח להיות מאחורי הקלעים ובקלעים בכל יצירה. התהליך קרייאטיב תמיד מתחיל במשהו שגורם לו להידלק: משפט, איזושהי מנגינה או אפילו צליל בודד ומסביב לזה, הוא יוצק את עצמו. הרגעים האלה של "מה הרגע קרה פה?" שנולדים כשהביט יושב במקום והכל מנגן ביחד, אלו הרגעים שהוא מתרפק עליהם ונותנים לו דרייב להמשך- "חייב אחד כזה ביום" מתאר אביחי את ההתמכרות הקטנה שלו.

2 טיפים לאמנים בתחילת הדרך מפי אביחי:

  1. תמצאו את המשהו הבלתי מושג שרק אתם יודעים להביא.
  2. היצירה היא כמו שריר, ככל שתאמן את עצמך יותר- תוכל להגיע לרמות הגבוהות.

בעידן שבו אנחנו מופגזים במוזיקה חדשה ואמנים שצצים לחיינו כל יום, אנחנו עדיין נשענים על משהו אמיתי ואנושי. אביחי מצליח לקחת את זה ולתרגם את זה למוזיקה נפלאה ש"עולם ההיפ הופ" מפרגן לה כמו שמגיע לה.

הטרק של אביחי נפתלי "כמה אפסים" נכנס לפלייליסט סיכום שנה 2019 

כתב: אורי שלמה
אינסטגרם – https://goo.gl/d9P6sc
יוטיוב – https://goo.gl/hKqvPn.
פורום – http://bit.ly/2JHRd4t
פייסבוק – https://goo.gl/q82DL9