עולם ההיפ הופ ישראל

אורית טשומה: ראפרית שלא מתפשרת על האמת

586

"טשומה, מרגשת ואוטנטית"

 

אורית טשומה מעירה את רחובות עיר המדע באלבומה החדש "השפע בדלות", הוידיאו לסינגל שלה לוקח אותך לתוך ליבה של הקהילה האתיופית בישראל, המון צבע, רגש, ואוטנטיות קסומה, שלא נראתה זמן רב אצל אמנים במשחק.

אורית עם קולה היחודיי ועם סגנון ראפ שונה מהנורמה, קורעת את הביט, ומזכירה את דרכה לתהילה, את היסטוריית משחק הראפ בקהילה, וכמובן עוולות חברתיות אשר נוגעות ומשפיעות על אזרחים ממוצא אתיופי, כאשר תוך כדי נשמעים ברקע ברכות ומילות מעודדות בשפה האמהרית.

View this post on Instagram

יום לפני המחאה באלימות המשטרתית , המארגנים ביקשו ממני לעלות עם קטע הטחת שירה לבמה. היו סיבות בטוחות למה שלא , וסיבה אחת ,טובה מספיק. לספר. אל תתנו למישהו אחר להכתיב את הסוף, שהספר שלכם עדיין פתוח . מי יתן שיבוא היום שצדק ואור יצאו לכל קורבנות האלימות המשטרתית. תודה למארגני המאבק באלימות המשטרתית על המעמד , ולכל האריות ולביאות שהרימו שם . תודה על הזכות לכתוב ולעשות את מה שאני עושה … לספר מנקודת המבט שלי איך העולם נראה. שבוע טוב ונטול משטרה . צילום : בני וודו ? באדיבות: @myutopiamagazine ?

A post shared by אורית טשומה (@orit_tashoma) on

"בשפע בדלות", אורית מדברת למביני עניין, מצב שבו אתה גדל ללא פריבילגייה וחיי מותרות, אך אלה מתגמדים, לנוכח השפע שקיים בקהילה, החיוכים, האהבה, הכבוד, האחדות, ויותר מכל השמחת חיים שרווחים בסביבה המקומית, בשפת הרחוב "השכונה".
לילה טוב ישראל, בוקר טוב רחובות!!!! גאבח!!!

כתב: קסאו

אינסטגרם – https://goo.gl/d9P6sc
יוטיוב – https://goo.gl/hKqvPn.
פורום – http://bit.ly/2JHRd4t
פייסבוק – https://goo.gl/q82DL9