עולם ההיפ הופ ישראל

עדן דרסו שומרת על זה יצירתי ורחוק אך עדיין קרוב ואמיתי

242

כסא קטן, פינת העישון בבסיס, סיגריה דלוקה ביד עם הנייד מול העיניים- זה היה תהליך יצירת השירים של עדן דרסו בשנה האחרונה אבל עכשיו, היא משוחררת מצה"ל והמסגרות המחשבתיות במטרה אחת, לגרום לנו להאמין בעצמו.

עוד בעולם ההיפ הופ 


האלבום האחרון של עדן ,"כתר שקוף", חוגג כבר שנה להיוולדו ועכשיו הגיים השתנה. היום היא כבר בוחרת את המפיק המתאים למה שיש לה לומר באותו רגע בסגנון של "הכה את המומחה" ולוקחת את הבסט מכל ז'אנר. אם היא שרה, היא יודעת שכהן יקח אותה למקום הנכון ואם ל"עדן די" יש מה לומר, הפנר כבר ישלים את המלאכה.

לא רק התהליך השתנה אלא גם הטקסט. "כתר שקוף" הייתה הוכחה לעולם שיש מלכה חדשה בתחום אבל עכשיו, אלה הנושאים שמעניינים אותה ביום יום. זה מגיע מדברים קטנים כמו משפטים שיוצאים לה מראש או חברה שעושה החלקות והחליטה שה"שיער הולך לשבת לי על הגב". זה בידיוק המקומות בהם ההשראה מתפרצת, הרגע שבו היא מבינה שיש ניצוץ של שיר ושם היא מאפשרת לעצמה להפליג בדימיון. שם, היא תקלוט שאין כזה שיר וזה בידיוק מה שהיא רוצה, את הג'אם שיתנגן ברקע שכל החברות שלה מתארגנות ליציאה והיא תוכל לומר- לא מאמינה שעדיין לא ייצרו כזה שיר.


ולא רק הטקסט אלא גם המסר. זה לא חדש שההתפוצצות המטאורית של העולם הנשי לתוך עולם ההיפ הופ כבר כאן והיא, אחת המייסדות של התופעה בארץ. אמניות כמו סימה נון ומעיין לובן (זוכת מופע החימום ב"בום בוקס") כבר חלק מהמהפיכה שעדן הכניסה אותנו לתוכה. לא סתם זה המוטיב החזק למה היא עושה את זה – הכוח הנשי.  "זה ידוע שהנשים הן אלה שמרימות את המסיבה והן תמיד שרות מגוף של גבר לאשה. אני רוצה לשנות את זה ובמקום שגבר יחליט מה הוא עושה לנו, אנחנו נגיד לו בידיוק מה נעשה לו" כך מתארת עדן.

אז מה עדן מכינה לנו באלבום הבא? כל מה שהיא יכלתה לתת מבחינת יצירתיות וRealness. שומרת על זה יצירתי ורחוק אך עדיין קרוב ואמיתי. מגובש, ארוז נכון ומוכן לתת בראש. 

ומה יש לה לומר לדור הבא? לשמוע כמה שיותר. צריך תמיד לזהות את התחרות, מי קיים בז'אנר שאתה מתקיים בו והכי חשוב- לשתף, אתה לא יודע איזה סרטון יגיע למי. ראפ במחברת ולא על ביט לא נחשב- העולם צריך לראות מי אתה ואם הקופסה שלך לא קיימת, תיצור אותה.

עדן דרסו ודי ג׳יי מש ✯ בארבי ת״א ✯ 29.10 לרכישת כרטיסים לחצו כאן  

כתב – אורי שלמה

תמונה: @roygooo

אינסטגרם – https://goo.gl/d9P6sc
יוטיוב – https://goo.gl/hKqvPn.
פורום – http://bit.ly/2JHRd4t
פייסבוק – https://goo.gl/q82DL9